קצת עלינו

המשימה שלנו

ארגון ISRAEL-is הוקם לשם התוויה ועידוד מפגשים איכותיים בין צעירים ישראלים וצעירים מרחבי העולם, על בסיס פלטפורמה קיימת ומסועפת של תרמילאות ישראלית, לשם חיזוק מעמדה של ישראל ושינוע חיובי בהכרתה בדעת הקהל העולמית של בני הדור הצעיר.

נפעל לחיזוק תחושת השייכות ואהבת הארץ בקרב הצעירים הישראלים דרך הקניית ערכים והכשרות פרונטאליות, בניית קהילה דיגיטלית ופעילות שטח בחו"ל.

רקע

"ישראליז" היא עמותה א-פוליטית שהוקמה בשנת 2017 על ידי שלושה קצינים משוחררים מיחידת עילית במטרה למנף את פלטפורמת הטיול הגדול של יוצאי הצבא לצורך קידום דימוי חיובי של ישראל בעיני צעירים מהעולם.  

ארגון ישראליז עובד בשיתוף פעולה עם משרד הביטחון וכיום מכשיר את משוחררי צה"ל לקדם את ההסברה של מדינת ישראל במהלך יציאתם לחו"ל ובפרט הטיול הגדול בחו"ל.

הפעילות

הארגון מכשיר לנהל דו-שיח פתוח עם צעירים מהעולם לגבי ישראל דרך שימוש בסיפור האישי והמגוון של צעירים ישראלים. ה"תרמילאי כשגריר", בדרך זו הופך כל מפגש אקראי של מטייל ישראלי להזדמנות להשפיע חיובית על דעת הקהל העולמי על ישראל. 

הארגון מקיים פעילות יזומה באתרי טיולי תרמילאים בדרום אמריקה ובמזרח על מנת ליצור מפגשים עם מטיילים ממדינות אחרות סביב התרבות הישראלית "קידום תדמיתי באמצעות מפגשים יזומים ומזדמנים עם תרמילאים ישראלים".

יש עוד שאלות שלא ענינו? כל התשובות כאן

כללי

לא. ישראליז הוא ארגון "א-פוליטי" הפועל ליצירת שינוי תפיסתי על ישראל בעולם דרך הסיפורים האישיים הייחודיים של צעירים ישראלים, ללא קשר להשקפותיהם ודעותיהם הפוליטיות. יש לציין שעל אף שהארגון מתוקצב על ידי הממשלה, תכני הארגון נשארים בלתי תלויים ואינם מושפעים ממנה בצורה כזו או אחרת.

כשישראלים נוסעים הם מתקשרים עם מטיילים צעירים אחרים מכל העולם. המציאות היא שברגע שנוצרו קשרים אלה, ישראלים צעירים יתקלו לעתים קרובות בשאלות קשות על ישראל, על צבא שלה ועל הפוליטיקה שלה. ישראליז מכשירה ישראלים צעירים ומעצימה אותם לדבר על חוויותיהם ולשתף את סיפורם. על ידי הבנתם מראש כיצד נתפסת ישראל בחו”ל וסוג השאלות שיקבלו, הם יוכלו לענות בצורה יצרנית יותר ולנצל את האינטראקציות שלהם עם תרמילאים זרים.

  • להרחיב את הסדנאות שלנו בכך שנשלב קבוצות אחרות בישראל כמו השירות הלאומי, חיילים בודדים ועוד.
  • להרחיב את הסדנאות שלנו לקהילות יהודיות וישראלים ברחבי העולם, כולל אלו המגיעים לישראל במשלחות שונות

סדנאות

סדנאות המודעות הבסיסיות מועברות באופן מנדטורי לחיילים במסגרת כנסי משתחררים, קורסי משתחררים וסדנאות הכנה לאזרחות כך שלכל חייל לקראת שחרור יש את ההזדמנות לקחת חלק

סדנאות ההמשך ("ישראליז לטיול") פתוחות בחינם לצעירים ישראלים לפני טיול בגילאים 20-26.

 

 

ממש לא, לגמרי בחינם 

הסדנאות מתקיימות במיקומים מרכזיים ברחבי הארץ (לרוב בקרבת תחנות רכבת) – בתל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים.

אנחנו ממליצים להגיע בין 3-6 חודשים לפני הטיסה 

נציגיות בחו"ל

הנציגויות שלנו פרוסות ברחבי העולם ביעדים המזוהים עם הטיול הגדול -דרום אמריקה ומזרח אסיה

​לא, החוויה עלינו! רק להגיע ליעד ואנחנו נדאג לשאר – לינה, אוכל נסיעות פעילויות וכו'

אנו מייצרים פלטפורמה בה צעירים ישראלים מקבלים הזדמנות להביא את הסיפור האישי שלהם לידי ביטוי מול מאות מטיילים מכל העולם, וכך גם את ישראל.
יחד עם צעירים מהקהילה היהודית המקומית, צוות השליחים המפעיל את הנציגות מייצר פעילות תוכן שמטרתה להפגיש בין צעירים ישראלים ומטיילים בין לאומיים – דרך מפגש אותנטי וחוויתי.

עברנו הרבה מאז שנוסדנו, בואו לראות את המסע שלנו

הצורך

הצורך

האנטישמיות נמצאת במגמת עלייה בכל העולם, רובה בנוי על חוסר הטיה של מידע ותקשורת. אנו יכולים לפתור זאת עם הזדמנות ייחודית של צעירים ישראלים שטסים לטיול הגדול- הם מתחברים לאנשים שהם פוגשים במהלך הטיול ודרך שיח אותנטי, בגובה העיניים יצליחו לשנות את תפיסתם כלפי ישראל. קיים פוטנציאל להשפיע על אלפי אנשים בחו"ל, וזה יכול לקרות רק אם צעירים ישראלים יקבלו את הכלים ולפתח יכולות לדבר על ישראל כאשר הם פוגשים צעירים אחרים מהעולם בחו"ל, ששמעו בעיקר על ישראל דרך התקשורת. באמצעות הכוונה נכונה וחיבור בין כלל הישראלים היוצאים לחו"ל אנו יכולים להשפיע על אלפי צעירים מכל העולם בנוגע לתפיסתם על ישראל.

ההזדמנות

ההזדמנות

כמדי שנה כמסורת של תרבות ישראלית, יותר מ- 547,000 נסיעות לחו"ל נערכים על ידי צעירים ישראלים בני 20-24 (לרוב לאחר שירות צבאי) שנוסעים בממוצע 3-6 חודשים. אותם צעירים פוגשים במהלך הטיול אנשים מכל העולם בעיקר ממדינות המערב, שמעולם לא פגשו ישראלי או מעולם לא היו בישראל. חלק מהם עשויים להיות מי שיהיו 'משפיעים על המחר', ואם היו רואים את ישראל באור אחר וחיובי יותר, הם היו חוזרים הביתה עם התפיסות החדשות האלו ומשתפים אותם, מה שהופך לאפקט אדווה אדיר.